Atribuição | | Original (Obra assinada por) |
Técnica | | Aço |
Técnica | | Agua-forte |
| | GASTON BIGARD, emaljtavla, Frankrike 1920-tal, dekor av rådjur, signerad (...) |
Atribuição | | Original |
Técnica | | Matita |
| | TYRA LUNDGREN 1897-1979 Självporträtt Blyerts på papper. 30 x 21 cm. (...) |
Atribuição | | Original |
Técnica | | Majólica |
| | TYRA LUNDGREN, skulptur, 1940-tal, bemålat lergods, i form av ett ansikte, (...) |
Técnica | | Vaso, Vidro, Corroído, Iridescente |
| | LOETZ, vas, Österrike 1920-tal, överfång i brunt med etsad dekor av blommor (...) |