Atribuição | | Original (Obra assinada por) |
Técnica | | Técnica mista |
| | 8022 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Hermanfästningen, Narva, signerad A Nosmak, blandteknik, 46,5x60 Utrop: SEK 1 000 (EUR 110) |
Havsmotiv medsträckande svanar |
Técnica | | Oleo |
| | 8263 D - LIND, Axel (1907-1984): Havsmotiv medsträckande svanar, signerad Axel (...) |
Atribuição | | Posterior |
Técnica | | Técnica mista |
| | 8264 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal), kopia efterLeonardo da Vinci: Nattvarden, blandteknik påpapper, 65x34 Utrop: SEK 1 500 (EUR 170) |
Técnica | | Oleo |
| | 8265 D - OLSON, Bengt (född 1930): Komposition, signerad Bengt Olsson, olja (...) |
Técnica | | Oleo, Tela |
| | 8266 D - JACOBSEN, Ludvig (1890-1957): Badandekvinnor, signerad, olja på duk, (...) |