Porträtt av målarkamraten Esaias Thorén |
Atribuição | | Original (Obra assinada por) |
Técnica | | Oleo, Tela |
| | 8008 D - JONSON, Sven (1902-1981): Porträtt av målarkamraten Esaias Thorén, (...) |
Técnica | | Oleo, Tela |
| | 8009 D - THORÉN, Esaias (1901-1981): Mansporträtt, signerad o daterad E Thorén (...) |
Komposition med byggnader |
Técnica | | Técnica mista |
| | 8010 D - BRAZDA, Jan (född 1917): Komposition med byggnader, signerad J. (...) |
Stilleben med blommoroch frukt |
Atribuição | | Original |
Técnica | | Oleo, Tela |
| | 8251 D - BIERGE Roland (1922-1991): Stilleben med blommoroch frukt, olja på (...) |
Komposition monterad i låda,blandteknik |
Atribuição | | Original |
Técnica | | Técnica mista |
| | 8252 - CORCUERA, Francisko (Chile, född 1944):Komposition monterad i (...) |