Atribuição | | Original (Obra assinada por) |
Técnica | | Oleo, Tela |
| | 9001 D - VERTES, Marcel (1895-1961): "Le petitsamis", signerad Vertes, olja på (...) |
Atribuição | | Original |
Técnica | | Bronze |
| | 9002 - ZACK, Badanna Bernice (1933): Ryttarinnan, brons på marmorsockel, (...) |
Técnica | | Aquarela |
| | 9004 D - ICART, Louis (1888-1950): troligen studietill "Félicia ou mes (...) |
Troligen studietill Study for "La Nuit et le Moment" |
Técnica | | China |
| | 9005 D - ICART, Louis (1888-1950): troligen studietill Study for "La Nuit et (...) |
Técnica | | Matita |
| | 9014 - VON ZICHY, Mihaly (1827-1906): Sängkammarscen, signerad Zichy, blyerts (...) |