| | Esta obra de arte foi oferecida repetidamente em leilões de 2. A obra de arte foi leiloada pela primeira vez em 2009-02-16 pela casa de leilões Lilla Bukowskis em Stockholm.
Atribuição | | Original (Obra assinada por) |
Técnica | | Imprimir |
| | 1. MÅRTEN ANDERSSON Född 1934 "Färd mot månen". Färglitografi. Signerad (...) |
Técnica | | Aquarela |
| | 5. LENNART JIRLOW Född 1936 Blomsterstilleben. 2 st samramade. Signerad med (...) |
Técnica | | Painel |
| | 6. PELLE ÅBERG 1909-1964 Flicka i grön hatt. Signerad Pelle Åberg. Pannå 41 x (...) |
Técnica | | Painel |
| | 8. INGEGERD TORHAMN 1898-1994 "Förskjuten värme". Signerad IT. Pannå 46 x 55 (...) |
Técnica | | Gravura, Ponto Seco |
| | 10. Etching and drypoint, 1933, on Japanpaper, signed in pencil (edition 20). (...) |