Atribuição | | Original (Obra assinada por) |
Técnica | | Aguarela, Lápis |
| | House Painter Ludovic Bassarab 1868, Galaţi - 1933, Bucureşti pencil and (...) |
Técnica | | Aguarela, Lápis |
| | At the Fair Ludovic Bassarab 1868, Galaţi - 1933, Bucureşti watercolour and (...) |
Técnica | | Oil, Cartão |
| | Family Home Aurel Băeşu 1896, Fălticeni, Suceava - 1928, Piatra Neamţ oil on (...) |
Técnica | | Oil, Cartão |
| | Sunday Fair Rudolf Schweitzer-Cumpăna 1886, Piteşti - 1975, Bucureşti oil on (...) |
Técnica | | Oleo, Tela, Tábua |
| | By the Hearth Ludovic Bassarab 1868, Galaţi - 1933, Bucureşti oil on canvas (...) |