Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Matita |
| | Harald Sallberg 1895-1963. Stadsmotiv, två stycken. Den ena betitlad "Roofs of (...) |
Tecnica | | Tecnica mista |
| | Edvin Ollers 1888-1959. "Saltoluakta". Signerad och daterad Edvin Ollers (...) |
Porträtt av Gösta Ekman den äldre |
Tecnica | | Fotografia |
| | Victor Malmström 1897-1962. Porträtt av Gösta Ekman den äldre. Tillsammans med (...) |
Tecnica | | Litografia |
| | SEK 800 - SEK 1.000 (EUR 86 - EUR 107) |
| | Okänd konstnär 1900-tal. Komposition. Signerad och daterad Schilling 87. Litografi, 62 x 42. Ej examinerad ur ram. Något gulnad. Rammått 81 x (...) |
Tecnica | | Litografia, Colori |
| | Louis Boilly Frankrike 1761-1845. "Les Mangeurs de Raisins". Signerad och (...) |