Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Ceramica |
| | Figurin Keramik. Formgiven av Lisa Larson. Otydligt signerad. H 18,5. (...) |
31 Le Soulier" en del ur sviten |
Tecnica | | Litografia |
| | Katalogtext Konditionsrapport Jean Dubuffet Frankrike 1901-1985. "31 Le (...) |
Tecnica | | Olio, Tavola |
| | Erik Gnista 1898-1954. Kvinnostudie. Signerad Gnista samt a tergo daterad 4/4 (...) |
Tecnica | | Acquarello, Matita |
| | Arvid Fougstedt 1888-1949. Tillskriven. Par till häst. Daterad Paris Aug 1914. (...) |
Kvinna med blomsterkorg på torg, samt kvinna med korg |
Tecnica | | Olio, Tavola |
| | SEK 500 - SEK 800 (EUR 58 - EUR 92) |
| | Katalogtext Konditionsrapport Okänd konstnär Kvinna med blomsterkorg på torg, samt kvinna med korg. Bär monogramsignatur. Olja på pannå, 38 x 28,5 vardera. Unknown artist Utan (...) |