Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Pittura |
| | Stig Borglind 1892-1965. ”Akropolis”. Signerad Stig Borglind. Torrnål, 31 x (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | Okänd konstnär 1800-tal. Kustlandskap i månsken. Olja på duk, 30 x 39,5. Krackelyrer och smärre krackelyrer. Dra musen över bilden för att se större, ladda ner eller lägga i 'Mina objekt'. |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | Okänd konstnär 1900-tal. Gycklerska. Olja på duk, 80 x 38,5. Dra musen över bilden för att se större, ladda ner eller lägga i 'Mina objekt'. |
Tecnica | | China, Carta |
| | Okänd konstnär 17/1800-tal. Gripdjur. Tusch på papper, 24 x 25 (dagermått). Skador. Dra musen över bilden för att se större, ladda ner eller lägga i 'Mina objekt'. |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | Endre Kolozsvary Ungern född 1901. Skenade hästekipage. Signerad Kolozsvary. (...) |