10623
Stockholms Auktionsverket
Stockholm
Sweden
2013-05-15
430

STOCKHOLMS AUKTIONSVERKET

Sweden, Stockholm, 2013-05-15

Catalogo dei Lotti in Asta

"Contemporary"

Totali 430, pagine da 1 a 86, pagina corrente 1
GRIFFITH CARLSSON RICHARD 1964,Interiör,Stockholms Auktionsverket SE 2013-05-15
Numero di lotto 276
Gelatin silver print
RICHARD GRIFFITH CARLSSON född 1964 Interiör Olja på pannå, 22 x 30 (...)
Anka
NILSSON MATS 1952,Anka,Stockholms Auktionsverket SE 2013-05-15
Numero di lotto 480
Originale (Opera Firmata)
Legno dipinto
MATS NILSSON född 1952 Anka Signerad Mats Nilsson och numrerad No 30. Lackat (...)
skulptur
HALLSTEN EVA,skulptur,1991,Stockholms Auktionsverket SE 2013-05-15
Numero di lotto 145
Originale (Opera Firmata)
Scultura, Intonaco
EVA HÅLLSTEN, skulptur, egen verkstad 1991, ihoplimmat planglas i form av (...)
Utan titel
LERIN Lars 1954,Utan titel,1991,Stockholms Auktionsverket SE 2013-05-15
Numero di lotto 284
Originale (Opera Firmata)
Gouache
LARS LERIN född 1954 Utan titel Signerad och daterad Lars Lerin -91. Gouache (...)
Utan titel
Numero di lotto 285
Originale (Opera Firmata)
Gouache