10623
Stockholms Auktionsverket
Stockholm
Sweden
2007-05-30
334

STOCKHOLMS AUKTIONSVERKET

Sweden, Stockholm, 2007-05-30

Escludi lotti sprovvisti di aggiudicazione
Escludi opere senza immagine
Totali 334, pagine da 1 a 67, pagina corrente 1
1876 - 1955
Höstskyar
JOHANSSON Stefan 1876-1955,Höstskyar,Stockholms Auktionsverket SE 2007-05-30
Numero di lotto 2229
Oggetto
Aggiudicazione
...
Molnbyar över slättlandskap
THEGERSTRÖM Robert 1857-1919,Molnbyar över slättlandskap,Stockholms Auktionsverket SE 2007-05-30
Numero di lotto 2166
Oggetto
Aggiudicazione
...
1896 - 1974
Siesta
ALEF Thorwald 1896-1974,Siesta,Stockholms Auktionsverket SE 2007-05-30
Numero di lotto 2194
Originale (Opera Firmata)
Bronzo
...
1717 - 1793
Rokokointeriör
REHN Jean Eric 1717-1793,Rokokointeriör,Stockholms Auktionsverket SE 2007-05-30
Numero di lotto 2335
Circolo
China
2335 - JEAN ERIC REHN hans krets Rokokointeriör Tuschlavering, 19 x 13,5 cm. (...)
1778 - 1827
föreställande högreståndsman klädd i svart rock, vit skjorta och krås
HOFLING Salomon 1778-1827,föreställande högreståndsman klädd i svart,1812,Stockholms Auktionsverket 2007-05-30
Numero di lotto 2637
Attribuito (Opera Firmata)
Gouache
2637 - MINIATYRMÅLNING, signerad och daterad Hofling målat 1812 (Salomon (...)