10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2011-05-02
112

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2011-05-02

"STADSAUKTION"

Escludi lotti sprovvisti di aggiudicazione
Totali 112, pagine da 1 a 23, pagina corrente 1
Köksinteriör medfigurer
ANONYMOUS,Köksinteriör medfigurer,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-02
Numero di lotto 8087
Olio, Tela
Aggiudicazione
SEK 1.700 (EUR 190)
36.00 X 32.00 cm
8087 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Köksinteriör medfigurer, olja på duk, 36x32; skador, lagningar Utrop: SEK 3 000 (EUR 340) Slutpris: SEK 1 700 Osåld
1912 - 1982
Stilleben medpenseer
GULLBY Folke 1912-1982,Stilleben medpenseer,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-02
Numero di lotto 8253
Originale (Opera Firmata)
Acquaforte
Aggiudicazione
8253 D - GULLBY, Folke (1912-1982): Stilleben medpenseer, signerad Gullby, (...)
1924 - 2003
Komposition medmilitär figur
BAJ Enrico 1924-2003,Komposition medmilitär figur,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-02
Numero di lotto 8269
Originale (Opera Firmata)
Litografia
Aggiudicazione
8269 D - BAJ, Enrico (1924-2003): Komposition medmilitär figur, signerad (...)
1848 - 1920
Triptyk
KUNISADA III HOSAI 1848-1920,Triptyk,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-02
Numero di lotto 8285
Pittura
Aggiudicazione
8285 - KUNISADA III/Hôsai (1848-1920): Kabuki-skådespelare, triptyk, träsnitt, (...)
1923 - 2007
Småbåtshamn
BENGT ELLIS 1923-2007,Småbåtshamn,1979,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-02
Numero di lotto 8286
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
Aggiudicazione
8286 D - ELLIS, Bengt (1923-2006): Småbåtshamn, signerad och daterad B Ellis (...)