Tecnica | | Olio, Tela |
| | 8087 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Köksinteriör medfigurer, olja på duk, 36x32; skador, lagningar Utrop: SEK 3 000 (EUR 340) Slutpris: SEK 1 700 Osåld |
Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Acquaforte |
| | 8253 D - GULLBY, Folke (1912-1982): Stilleben medpenseer, signerad Gullby, (...) |
Komposition medmilitär figur |
Tecnica | | Litografia |
| | 8269 D - BAJ, Enrico (1924-2003): Komposition medmilitär figur, signerad (...) |
Tecnica | | Pittura |
| | 8285 - KUNISADA III/Hôsai (1848-1920): Kabuki-skådespelare, triptyk, träsnitt, (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | 8286 D - ELLIS, Bengt (1923-2006): Småbåtshamn, signerad och daterad B Ellis (...) |