10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2011-04-18
142

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2011-04-18

"Stadsauktion"

Escludi lotti sprovvisti di aggiudicazione
Totali 142, pagine da 1 a 29, pagina corrente 1
Narva
ANONYMOUS,Narva,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-18
Numero di lotto 8022
Originale (Opera Firmata)
Tecnica mista
Aggiudicazione
SEK 500 (EUR 56)
46.50 X 60.00 cm
8022 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Hermanfästningen, Narva, signerad A Nosmak, blandteknik, 46,5x60 Utrop: SEK 1 000 (EUR 110)
1907 - 1984
Havsmotiv medsträckande svanar
LIND Axel 1907-1984,Havsmotiv medsträckande svanar,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-18
Numero di lotto 8263
Originale (Opera Firmata)
Olio
Aggiudicazione
8263 D - LIND, Axel (1907-1984): Havsmotiv medsträckande svanar, signerad Axel (...)
Nattvarden
ANONYMOUS,Nattvarden,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-18
Numero di lotto 8264
Successore
Tecnica mista
Aggiudicazione
SEK 1.400 (EUR 157)
65.00 X 34.00 cm
8264 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal), kopia efterLeonardo da Vinci: Nattvarden, blandteknik påpapper, 65x34 Utrop: SEK 1 500 (EUR 170)
1903 - 1976
Komposition
OLSON Bengt 1930,Komposition,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-18
Numero di lotto 8265
Originale (Opera Firmata)
Olio
Aggiudicazione
8265 D - OLSON, Bengt (född 1930): Komposition, signerad Bengt Olsson, olja (...)
Badandekvinnor
Jacobsen Ludvig Carl Gustav 1890-1957,Badandekvinnor,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-18
Numero di lotto 8266
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
Aggiudicazione
8266 D - JACOBSEN, Ludvig (1890-1957): Badandekvinnor, signerad, olja på duk, (...)