Tecnica | | Tecnica mista |
| | 8251 D - LUNDBERG, LG (född 1938): Paper Nude nr56, mixed media, 42 x 62,5 (...) |
Stadsvy med figurer på gränden |
Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | 8252 D - PERNELLE Ernest Marie (1861-1950): Stadsvy med figurer på gränden, (...) |
Tecnica | | Tecnica mista |
| | 8258 - AROSENIUS, Ivar (1878-1909):"Modersmjölken", blandteknik, signerad och (...) |
Tecnica | | China |
| | 8259 D - NYSTRÖM, Jenny (1854-1946): Bergsgetter, signerad JN, tusch, 20x15; (...) |
Tecnica | | Disegno |
| | 8260 - FRIDELL, Axel (1894-1935): "Gatumusikant", torrnål, 23x16 Utrop: SEK 1 (...) |