10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2011-02-21
182

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2011-02-21

"STADSAUKTION"

Escludi lotti sprovvisti di aggiudicazione
Totali 182, pagine da 1 a 37, pagina corrente 1
Lövefannpå militart område
SLETTERMARK Kjartan 1932-2008,Lövefannpå militart område,1979,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-21
Numero di lotto 8118
Originale (Opera Firmata)
Stampa
Aggiudicazione
8118 D - SLETTEMARK, Kjartan (1932-2008): Lövefannpå militart (...)
1846 - 1866
Hamnmotiv
WEBB Byron 1846-1866,Hamnmotiv,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-21
Numero di lotto 8209
Originale (Opera Firmata)
Olio
Aggiudicazione
8209 - BYRON, W (1860-1920), tillskriven: Hamnmotiv, signerad W Byron, olja (...)
Kustmotiv med obelisk
ANONYMOUS,Kustmotiv med obelisk,1862,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-21
Numero di lotto 8226
Acquarello
Aggiudicazione
SEK 2.000 (EUR 228)
1862
16.00 X 25.00 cm
8226 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Kustmotiv med obelisk, Palermo 1862, akvarell, otydligtsignerad, 16x25
Stilleben med hummer
ANONYMOUS,Stilleben med hummer,1978,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-21
Numero di lotto 8248
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
Aggiudicazione
SEK 900 (EUR 103)
1978
35.00 X 62.00 cm
8248 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Stilleben med hummer, otydligt signerad och daterad 78, olja på duk, 35x62
1825 - 1884
Kustvy medsegelbåtar
BERG Albert 1825-1884,Kustvy medsegelbåtar,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-21
Numero di lotto 8255
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
Aggiudicazione
8255 - BERG, Albert (1832-1916): Kustvy medsegelbåtar, signerad, olja (...)