Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Litografia |
| | D -SVENSSON, Roland (1910-2003): "Väntan - Kallskär" signerad RolandS. HC (...) |
Tecnica | | Litografia |
| | D -SVENSSON, Roland (1910-2003): "Vinterstämning", signerad Roland S,82/260, (...) |
Attribuzione | | Successore (Opera Firmata) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | -KRAFFT dä, Per (1724-93), kopia efter, signerad Carin Ohlson, (fBring), (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | -BERGGREN. F (1900-tal): "Wassijaure", signerad och daterad FBerggren 1920, (...) |
Tecnica | | Olio, Tavola |
| | D -NORDBERG, Olle (1905-1986): Landskap med fäbodar, signerad ochdaterad Olle (...) |