Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | D - WINQUIST, Folke (1914-1995): Sjöbodar, signerad och daterad Eckerö 67, (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | - GAINSBOROUGH, Thomas (1727-1788), efter: "The market cart", omkring 1800, (...) |
Tecnica | | Olio, Tavola |
| | D - WALLIN, David (1876-1957): Strandbild Skåne, signerad och daterad D. (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | D - ÅBERG, Martin (1888-1946): Strandbild med segelbåt, signerad och daterad (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | D - KAMPF, Harry, (1926-89): Industriområde, signerad Harry Kampf 74, olja på (...) |