10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2010-06-08
135

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2010-06-08

Catalogo dei Lotti in Asta

"STADSAUKTION"

Totali 135, pagine da 1 a 27, pagina corrente 1
1914-1995
Sjöbodar
WINQUIST folke 1914-1995,Sjöbodar,1967,Stadsauktion Frihamnen SE 2010-06-08
Numero di lotto 9009
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
D - WINQUIST, Folke (1914-1995): Sjöbodar, signerad och daterad Eckerö 67, (...)
The market cart
GAINSBOROUGH Thomas 1727-1788,The market cart,Stadsauktion Frihamnen SE 2010-06-08
Numero di lotto 9011
Olio, Tela
- GAINSBOROUGH, Thomas (1727-1788), efter: "The market cart", omkring 1800, (...)
1876 - 1957
Strandbild Skåne
WALLIN David 1876-1957,Strandbild Skåne,1945,Stadsauktion Frihamnen SE 2010-06-08
Numero di lotto 9012
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tavola
D - WALLIN, David (1876-1957): Strandbild Skåne, signerad och daterad D. (...)
1888 - 1946
Strandbild med segelbåt
ABERG Martin 1888-1946,Strandbild med segelbåt,1940,Stadsauktion Frihamnen SE 2010-06-08
Numero di lotto 9019
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
D - ÅBERG, Martin (1888-1946): Strandbild med segelbåt, signerad och daterad (...)
Industriområde
KAMPF Harry,Industriområde,1926,Stadsauktion Frihamnen SE 2010-06-08
Numero di lotto 9020
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
D - KAMPF, Harry, (1926-89): Industriområde, signerad Harry Kampf 74, olja på (...)