Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Litografia |
| | 9009 D - LJUNGGREN, Reinhold (född 1920): Vintrerlandskap, signerad , (...) |
| | Quest'opera d'arte è stata ripetutamente proposta in 2 aste. L'opera è stata proposta in asta la prima volta il 2009-08-25 dalla casa d'aste Stadsauktion Frihamnen a Stockholm.
Tecnica | | Olio, Tela |
| | 9010 D - BÄCK, Yngve (Finland, 1904-90): Solbelysta tallar, signerad och (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | 9011 D - RAUTHOVI, Erik (Finland, 1907-1967): Syende kvinna, signerad och (...) |
Tecnica | | Olio, Tavola |
| | 9012 D - KALIMA, Veli (Finland,1894-1968): Motiv från Åland (...) |
Tecnica | | Gouache |
| | 9013 D - BLANCHARD, Maurice (1900-tal): Motiv från Paris, signerad (...) |