10618
Stadsauktion Frihamnen
Landskrona
Sweden
2009-06-15
178

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Landskrona, 2009-06-15

"STADSAUKTION"

Escludi lotti sprovvisti di aggiudicazione
Totali 178, pagine da 1 a 36, pagina corrente 1
1893-1978
Motiv från Bolla
LÖFGREN Robert 1893-1978,Motiv från Bolla,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-06-15
Numero di lotto 8361
Quest'opera d'arte è stata ripetutamente proposta in 2 aste. L'opera è stata proposta in asta la prima volta il 2009-06-15 dalla casa d'aste Stadsauktion Frihamnen a Landskrona.
Olio, Tavola
8361 D - LÖFGREN , Robert (1893-1978):motiv från Bolla, Alicante, signerad R (...)
Segelfartyg på öppet hav
bille b,Segelfartyg på öppet hav,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-06-15
Numero di lotto 8373
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tavola
8373 - BILLE. B ( 1900-tal); Segelfartyg på öppet hav, signerad B. Bille, olja (...)
Basilica S.Maria
ANONYMOUS,Basilica S.Maria,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-06-15
Numero di lotto 8538
Stampa
SEK 1.000 (EUR 92)
53.00 X 36.00 cm
8538 - GRAFISKT BLAD, 1700-tal, Basilica S.Maria, Rom, 53x36
MONOGRAMMISTA cw,landskap,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-06-15
Numero di lotto 8712
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
8712 - MONOGRAMISTEN, CW, landskap, signerad C.W. 1904, olja på duk, 60x108 (...)
strandbild med hus
Wild W.D,strandbild med hus,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-06-15
Numero di lotto 8749
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
8749 - WILD, F.W. strandbild med hus, signerad F.W. Wild, olja på papp, 21x31 (...)