Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Pastelli |
| | 8098 - PFANNENBERG, Inna von (1876-?): Damporträtt, signerad och daterad I. v (...) |
Tecnica | | Litografia |
| | NEMES, Endre( 1909 - 1985) : "Samtal", signerad Endre Nemes, 1953, litografi, (...) |
Tillskriven; Hundvalp vid skogskant |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | ARMFIELD, Georg (1808-1893), tillskriven; Hundvalp vid skogskant, signerad G (...) |
Sydländska byggnader vid kanal enligt etikett San Georgio dei Greci |
Tecnica | | Acquarello |
| | 8257 - BOBERG, Anna (1864-1935): Sydländska byggnader vid kanal, enligt (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal) Vy över Napoli, signerad och daterad S.L S:t Quintin, Napoli, Giugno1833, olja på duk, 60 x 70; lagningar Utrop: SEK 10000 (EUR 910) |