10618
Stadsauktion Frihamnen
Landskrona
Sweden
2009-02-23
350

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Landskrona, 2009-02-23

"Stadsauktion"

Escludi lotti sprovvisti di aggiudicazione
Totali 350, pagine da 1 a 70, pagina corrente 1
Damporträtt
von PFANNENBERG Inna 1876,Damporträtt,1922,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-02-23
Numero di lotto 8098
Originale (Opera Firmata)
Pastelli
Aggiudicazione
8098 - PFANNENBERG, Inna von (1876-?): Damporträtt, signerad och daterad I. v (...)
1909 - 1985
Samtal
NEMES Andrej Endre 1909-1985,Samtal,1953,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-02-23
Numero di lotto 8224
Originale (Opera Firmata)
Litografia
Aggiudicazione
NEMES, Endre( 1909 - 1985) : "Samtal", signerad Endre Nemes, 1953, litografi, (...)
1808 - 1893
Tillskriven; Hundvalp vid skogskant
ARMFIELD George 1808-1893,Tillskriven; Hundvalp vid skogskant,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-02-23
Numero di lotto 8251
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
Aggiudicazione
ARMFIELD, Georg (1808-1893), tillskriven; Hundvalp vid skogskant, signerad G (...)
1864 - 1935
Sydländska byggnader vid kanal enligt etikett San Georgio dei Greci
BOBERG Anna,Sydländska byggnader vid kanal enligt etikett San ,Stadsauktion Frihamnen 2009-02-23
Numero di lotto 8257
Originale (Opera Firmata)
Acquarello
Aggiudicazione
8257 - BOBERG, Anna (1864-1935): Sydländska byggnader vid kanal, enligt (...)
Vy över Napoli
ANONYMOUS,Vy över Napoli,1833,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-02-23
Numero di lotto 8274
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tela
EUR 910
Aggiudicazione
SEK 4.500
1833
60.00 X 70.00 cm
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal) Vy över Napoli, signerad och daterad S.L S:t Quintin, Napoli, Giugno1833, olja på duk, 60 x 70; lagningar Utrop: SEK 10000 (EUR 910)