10618
Stadsauktion Frihamnen
Landskrona
Sweden
2008-05-12
245

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Landskrona, 2008-05-12

"Specialauktion Allmoge"

Escludi lotti sprovvisti di aggiudicazione
Totali 245, pagine da 1 a 49, pagina corrente 1
8 Pays
BORDSUR,8 Pays,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-05-12
Numero di lotto 9229
Plexiglas
9229 - BORDSUR, "8 Pays", metall och plexiglas, höjd 11x17,5; urtavlan med repor
Stilleben med blåsippor och äpple
JOHANSSON Leif 1950,Stilleben med blåsippor och äpple,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-05-12
Numero di lotto 9243
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tavola
9243 D - JOHANSSON, Leif (född 1950): Stilleben med blåsippor och äpple, (...)
Stilleben
JOHANSSON Leif 1950,Stilleben,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-05-12
Numero di lotto 9244
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tavola
9244 D - JOHANSSON, Leif (född 1950): Stilleben, signerad Leif Johansson, olja (...)
Blomsterstilleben
BAKER K.S,Blomsterstilleben,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-05-12
Numero di lotto 9278
Originale (Opera Firmata)
Olio, Tavola
9278 D - K.S. BAKER, (1900-tal), Blomsterstilleben, signerad K S Baker, olja (...)
Tiggare utanför kyrka
MESTER Alexander Christoph Samuel 1816-1845,Tiggare utanför kyrka,Stadsauktion Frihamnen 2008-05-12
Numero di lotto 9324
Acquarello
9324 - MESTER, Alexander Christoph Samuel (Estland 1816-45): tiggare utanför (...)