"Lapporten i Abisko", signerad Kjell |
Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | - ENGSTRÖM, Kjell Leander (född 1914): "Lapporten i Abisko", signerad Kjell, (...) |
Blomsterstilleben, signerad Jerken |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | - JERKEN, Erik (1898-1947): Blomsterstilleben, signerad Jerken, olja på duk, (...) |
Study for "Looking at art", signerad och daterad James Collins -83, pastell, 54x75 |
| | Quest'opera d'arte è stata ripetutamente proposta in 2 aste. L'opera è stata proposta in asta la prima volta il 2008-01-07 dalla casa d'aste Stadsauktion Frihamnen a Landskrona.
Tecnica | | Pastelli |
| | - COLLINS, James (född 1939): Study for "Looking at art", signerad och daterad (...) |
Komposition, signerad o daterad 199, blandteknik, 76x58 |
Tecnica | | Tecnica mista |
| | - NALIWAJKO, Jan (född 1939): Komposition, signerad o daterad 1990, (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | - HESSLER, O, 1900-tal, Hamnmotiv, olja på duk, 60x48 |