Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Matita |
| | Frank Weston Benson (American, 1862-1951) Little Old Squaw , 1912, edition of (...) |
Tecnica | | Matita |
| | Frank Weston Benson (American, 1862-1951) Wild Geese Resting , 1915, published (...) |
Tecnica | | Matita |
| | Frank Weston Benson (American, 1862-1951) Flying Ducks , 1919, published (...) |
Two Impressions of Waders |
Tecnica | | Matita |
| | Frank Weston Benson (American, 1862-1951) Two Impressions of Waders , 1930, (...) |
Tecnica | | Acquaforte |
| | Frank Weston Benson (American, 1862-1951) Springing Teal , 1930, published (...) |