Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Olio, Tavola |
| | Molly Joan Lamb Bobak BCSFA CGP CPE CSGA CSPWC RCA 1922 - 2014 Canadian (...) |
Silver Lake Operations #1, Lake Lefroy, Western Australia |
Tecnica | | C-print |
| | Edward Burtynsky OC RCA 1955 - Canadian Silver Lake Operations #1, Lake (...) |
Oxford Tire Pile #1, Westley, California |
Tecnica | | C-print |
| | Edward Burtynsky OC RCA 1955 - Canadian Oxford Tire Pile #1, Westley, (...) |
Tecnica | | Tecnica mista, Tavola |
| | Jack Hamilton Bush ARCA CGP CSGA CSPWC OSA P11 1909 - 1977 Canadian Yellow (...) |
Tecnica | | Serigrafia, Colori |
| | Alexander Colville PC CC 1920 - 2013 Canadian Dog with Bone colour serigraph (...) |