Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Carboncino |
| | EUGEN DRĂGUȚESCU (1914-1993) Hector cărbune presat/hârtie bej, semnat stânga (...) |
Tecnica | | Cartone |
| | ION MURARIU (1922-2012) Panseluțe în ulcică ulei/pânză/carton, semnat stânga (...) |
Tecnica | | Cartone |
| | ION MURARIU (1922-2012) Flori albe ulei/pânză/carton, semnat stânga jos (...) |
Tecnica | | Pastelli |
| | EUGEN DRĂGUȚESCU (1914-1993) Augusta Perugia tuș și pastel/hârtie, intitulat, (...) |
Tecnica | | Acquaforte |
| | MARCEL CHIRNOAGĂ (1930-2008) Destin acvaforte și acvatinta/hârtie, exemplar de (...) |