11246
GoldArt
Bucharest
Romania
2015-04-20
101

GOLDART

Romania, Bucharest, 2015-04-20

Catalogo dei Lotti in Asta

"April Auction"

Totali 101, pagine da 1 a 21, pagina corrente 1
1914 - 1993
Hector
DRAGUTESCU Eugen 1914-1993,Hector,GoldArt RO 2015-04-20
Numero di lotto 032
Originale (Opera Firmata)
Carboncino
EUGEN DRĂGUȚESCU (1914-1993) Hector cărbune presat/hârtie bej, semnat stânga (...)
1922 - 2012
Panseluțe în ulcică
ION Murariu 1922-2012,Panseluțe în ulcică,GoldArt RO 2015-04-20
Numero di lotto 056
Originale (Opera Firmata)
Cartone
ION MURARIU (1922-2012) Panseluțe în ulcică ulei/pânză/carton, semnat stânga (...)
1922 - 2012
Flori albe
ION Murariu 1922-2012,Flori albe,GoldArt RO 2015-04-20
Numero di lotto 057
Originale (Opera Firmata)
Cartone
ION MURARIU (1922-2012) Flori albe ulei/pânză/carton, semnat stânga jos (...)
1914 - 1993
Augusta Perugia
DRAGUTESCU Eugen 1914-1993,Augusta Perugia,1940,GoldArt RO 2015-04-20
Numero di lotto 031
Originale (Opera Firmata)
Pastelli
EUGEN DRĂGUȚESCU (1914-1993) Augusta Perugia tuș și pastel/hârtie, intitulat, (...)
1930 - 2008
Destin
CHIRNOAGA Marcel 1930-2008,Destin,GoldArt RO 2015-04-20
Numero di lotto 026
Originale (Opera Firmata)
Acquaforte
MARCEL CHIRNOAGĂ (1930-2008) Destin acvaforte și acvatinta/hârtie, exemplar de (...)