Tecnica | | Pittura |
| | 378. GERT,EDIT, oljemålning, sign. (d) Stilleben. (...) |
Tecnica | | Pittura |
| | 439. OKÄNDKONSTNÄR, olja på duk, 1700/1800-tal. Porträtt. (...) |
Tecnica | | Pittura |
| | 519. LUNDGREN,EMIL, olja på duk, sign. Göteborgs hamn. 35 x (...) |
Tecnica | | Pittura |
| | 106. OKÄNDKONSTNÄR, olja på pannå, sign och dat -48. Blomsterstilleben. 32 x (...) |
Tecnica | | Pittura |
| | 395. OKÄNDKONSTNÄR, olja på duk, Schölander sign. Motiv från Las Palmas. 60 x (...) |