10070
Auktionskompaniet
Malmoe
Sweden
2008-05-19
135

AUKTIONSKOMPANIET

Sweden, Malmoe, 2008-05-19

"Malmo C091"

Escludi lotti sprovvisti di aggiudicazione
Totali 135, pagine da 1 a 27, pagina corrente 1
Utsikt över Öresund
Dahlin Bengt,Utsikt över Öresund,Auktionskompaniet SE 2008-05-19
Numero di lotto 505
Originale (Opera Firmata)
Olio
DAHLIN, BENGT, oljemålning, sign o dat -62. Utsikt över Öresund. 33 x 41
1889 - 1968
Blomma.
HANSSON Tage 1889-1968,Blomma.,Auktionskompaniet SE 2008-05-19
Numero di lotto 451
Pittura
451. HANSSON,TAGE, oljemålning, sign. Blomma. 46 x 39. Paintings
1895 - 1971
Landskap.
ZUHR Hugo 1895-1971,Landskap.,Auktionskompaniet SE 2008-05-19
Numero di lotto 520
Stampa
520. ZUHR,HUGO, färglitografi, sign. (d) Landskap. 38 x 50. Prints
1910 - 1983
Man och kvinna i interör.
LINDEBERG Willy 1910-1983,Man och kvinna i interör.,Auktionskompaniet SE 2008-05-19
Numero di lotto 633
Pittura
633. LINDEBERG,WILLY, oljemålning, sign. (d) Man och kvinna i interör. 41 x (...)
Träd vid hus
HÖGLUND Erik Sylvester 1932-1998,Träd vid hus,1946,Auktionskompaniet SE 2008-05-19
Numero di lotto 439
Originale (Opera Firmata)
Acquarello
HÖGLUND, ERIK, akvarell, sign o dat- 1946.(d) Träd vid hus. 38x52