Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Olio |
| | DAHLIN, BENGT, oljemålning, sign o dat -62. Utsikt över Öresund. 33 x 41 |
Tecnica | | Pittura |
| | 451. HANSSON,TAGE, oljemålning, sign. Blomma. 46 x 39. Paintings |
Tecnica | | Stampa |
| | 520. ZUHR,HUGO, färglitografi, sign. (d) Landskap. 38 x 50. Prints |
Man och kvinna i interör. |
Tecnica | | Pittura |
| | 633. LINDEBERG,WILLY, oljemålning, sign. (d) Man och kvinna i interör. 41 x (...) |
Tecnica | | Acquarello |
| | HÖGLUND, ERIK, akvarell, sign o dat- 1946.(d) Träd vid hus. 38x52 |