| | Questo lotto è stato proposto in 2 aste. L'opera è stata proposta in asta la prima volta il 2009-01-13 dalla casa d'aste Stadsauktion Frihamnen a Landskrona.
Attribuzione | | Originale (Opera Firmata) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | - BODIN, Edvin (1898-1965): "Motsol, FåröStrand", signerad, olja på duk, (...) |
| | Questo lotto è stato proposto in 2 aste. L'opera è stata proposta in asta la prima volta il 2008-12-15 dalla casa d'aste Stadsauktion Frihamnen a Landskrona.
Tecnica | | Olio, Tela |
Tecnica | | Olio |
| | - BODIN, Edvin (1898-1965): "Vår,Tänndalen", signerad, olja på papp, (...) |
Tecnica | | Olio, Tela |
| | - BODIN, Edvin (1898-1965): Bondgård,signerad och daterad -41, olja på duk, (...) |
"Höst" Ljusnedal 1961, signerad Edv. Bodin |
Tecnica | | Olio, Tavola |
| | - BODIN, Edvin (1898-1965): "Höst" Ljusnedal 1961, signerad Edv. Bodin, olja (...) |