Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Aquarelle |
| | Lot 1 MARJORIE PIGOTT (CANADIAN, 1904-1990) UNTITLED (FOREST) WATERCOLOUR; (...) |
Technique | | Aquarelle |
| | Lot 2 MARJORIE PIGOTT (CANADIAN, 1904-1990) UNTITLED (LEAVES) WATERCOLOUR; (...) |
Technique | | Aquarelle |
| | Lot 3 MARJORIE PIGOTT (CANADIAN, 1904-1990) UNTITLED (BLIZZARD) WATERCOLOUR; (...) |
Technique | | Aquarelle |
| | Lot 4 MARJORIE PIGOTT (CANADIAN, 1904-1990) LUMINOUS DAYS WATERCOLOUR; SIGNED (...) |
UNTITLED (OLD BARNS AND RAIL FENCE) |
Technique | | Huile, Panneau |
| | Lot 5 ROSS ROBERTSHAW (CANADIAN, 1919-1986) UNTITLED (OLD BARNS AND RAIL (...) |