Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Estampe |
| | Lot 3 TRISHA ROMANCE (CANADIAN, 1951-) EVENING SKATERS LIMITED EDITION PRINT (...) |
LAST LOOK - BIGHORN SHEEP |
Technique | | Estampe |
| | Lot 4 ROBERT BATEMAN (CANADIAN, 1930-) LAST LOOK - BIGHORN SHEEP LIMITED (...) |
Technique | | Estampe |
| | Lot 5 TOLLER CRANSTON (CANADIAN, 1949-2015) UNTITLED (SKATERS) COLOUR PRINT; (...) |
Technique | | Estampe |
| | Lot 6 JOHN ADRIAN DARLEY DINGLE (CANADIAN, 1911-1974) UNTITLED (WHARF STUDY) (...) |
Technique | | Eau-forte, Couleurs |
| | Lot 7 DAVID SILVERBERG (CANADIAN, 1936-) MAGIC ROOSTER COLOUR ETCHING; SIGNED, (...) |