Föreställande storhertiginnan Olga Nikolaevna av Ryssland |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Gouache |
| | IWAN WINBERG (1798-1852), miniatyrporträtt föreställande storhertiginnan Olga (...) |
Föreställande storhertiginnan Alexandra Nikolaevna av Ryssland |
Technique | | Gouache |
| | IWAN WINBERG (1798-1852), miniatyrporträtt föreställande storhertiginnan (...) |
Föreställande William Shakespeare och Alexander Pope |
Technique | | Bronze |
| | BIBLIOTEKSBYSTER, 2 st, sannolikt England, Georg III, föreställande William (...) |
Stockholmsarbete i senbarock |
Technique | | Tapisserie |
| | HANS HEINRICH KOCK, (tapetmakare i Stockholm 1718-1754) tapeter, (...) |
Technique | | Sculpture |
| | 50 000 SEK - 60 000 SEK (5 330 EUR - 6 396 EUR) |
| | TRÄDGÅRDSSKULPTUR, sekelskiftet 1900, föreställande Hebe, komposit, äldre postament i komposit, skulpturens höjd 159 cm, plintens höjd 41 cm, total höjd 200 cm: en arm lagad |