Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Bronze |
| | 1560. Carl Milles, Najad på delfin CARL MILLES 1875-1955 Najad på delfin (...) |
Technique | | Huile, Toile, Panneau |
| | HELMER OSSLUND 1866-1938 Norrlands forsande älv Signerad Osslund. Olja på duk (...) |
| | HELMER OSSLUND 1866-1938 Solnedgång över fjärden, Ångermanlandskusten Signerad (...) |
Technique | | Huile, Panneau |
| | HELMER OSSLUND 1866-1938 Norrländsk älv Signerad Helmer Osslund. Olja på (...) |
| | HELMER OSSLUND 1866-1938 Landskap Signerad Osslund. Olja på pannå, 46,5 x 61 cm. |