10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2011-05-30
110

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2011-05-30

"STADSAUKTION"

Exclure anonyme
Totaux 110, pages 1 à 22, page en cours 1
Skådespelare
SCUOLA GIAPPONESE,Skådespelare,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-30
Numéro de lot 8346
Peinture
8346 - FÄRGTRÄSNITT, Japan (2): Skådespelare, obanformat, ca 35x23,5 vardera; (...)
1888 - 1959
Hamnmotiv
OLLERS Edvin 1888-1959,Hamnmotiv,1951,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-30
Numéro de lot 8348
Original (Œuvre Signée)
Huile
8348 D - OLLERS, Edwin (1888-1959): Hamnmotiv, signerad E. Ollers 1951, olja (...)
Komposition
KRALLIS Jorgo 1937,Komposition,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-30
Numéro de lot 8397
Original (Œuvre Signée)
Eau-forte, Couleurs
8397 D - KRALLIS, Jorge (född 1937): Komposition, signerad 70/85, färgetsning, (...)
Skogslandskap
ANONYMOUS,Skogslandskap,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-30
Numéro de lot 8437
Peinture
60.00 X 90.00 cm
8437 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: 1900-tal, skogslandskap, olja på duk, bärsignatur, 60x90 Utrop: SEK 1 200 (EUR 135) Slutpris: SEK 0
1894 - 1935
Albert bridgeand Cadogan pier
FRIDELL Axel 1894-1935,Albert bridgeand Cadogan pier,1927,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-05-30
Numéro de lot 8415
Original (Œuvre Signée)
Dessin, Papier mâché
Prix
8415 - FRIDELL, Axel (1894-1935): "Albert bridgeand Cadogan pier", London (...)