Technique | | Peinture |
| | 8346 - FÄRGTRÄSNITT, Japan (2): Skådespelare, obanformat, ca 35x23,5 vardera; (...) |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Huile |
| | 8348 D - OLLERS, Edwin (1888-1959): Hamnmotiv, signerad E. Ollers 1951, olja (...) |
Technique | | Eau-forte, Couleurs |
| | 8397 D - KRALLIS, Jorge (född 1937): Komposition, signerad 70/85, färgetsning, (...) |
Technique | | Peinture |
| | 8437 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: 1900-tal, skogslandskap, olja på duk, bärsignatur, 60x90 Utrop: SEK 1 200 (EUR 135) Slutpris: SEK 0 |
Albert bridgeand Cadogan pier |
Technique | | Dessin, Papier mâché |
| | 8415 - FRIDELL, Axel (1894-1935): "Albert bridgeand Cadogan pier", London (...) |