10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2011-04-04
116

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2011-04-04

"Stadsauktion"

Exclure anonyme
Totaux 116, pages 1 à 24, page en cours 1
Utsikt mot Riddarfjärden
BOCZEWSKA Maria 1940,Utsikt mot Riddarfjärden,1974,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-04
Numéro de lot 8208
Original (Œuvre Signée)
Huile, Toile
Prix
8208 D - BOCZEWSKA, Maria (född 1940): Utsikt mot Riddarfjärden, signerad och (...)
1906 - 1989
Sydländskt stadsmotiv med figurer
BESKOW Bo 1906-1989,Sydländskt stadsmotiv med figurer,1935,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-04
Numéro de lot 8282
Original (Œuvre Signée)
Huile, Panneau
Prix
8282 D - BESKOW, Bo (1906-1989): Sydländskt stadsmotiv med figurer, signerad (...)
1892 - 1945
Village de Normandie
LUNDSTROM Knut 1892-1945,Village de Normandie,1927,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-04
Numéro de lot 8283
Original (Œuvre Signée)
Huile, Panneau
Prix
8283 D - LUNDSTRÖM, Knut (1892-1945): "Village de Normandie", signerad (...)
1866 - 1905
Sydländskt landskap
ALBERT Gustave 1866-1905,Sydländskt landskap,1898,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-04
Numéro de lot 8284
Original (Œuvre Signée)
Huile, Toile
Prix
8284 - ALBERT, Gustav (1866-1905): Sydländskt landskap signerad och daterad (...)
1879 - 1963
Sommarnatt
BERGMAN Oskar 1879-1963,Sommarnatt,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-04
Numéro de lot 8285
Original (Œuvre Signée)
Huile, Panneau
Prix
8285 D - BERGMAN, Oskar (1879-1963): "Sommarnatt", signerad Oskar Bergman, (...)