Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
| | 8208 D - BOCZEWSKA, Maria (född 1940): Utsikt mot Riddarfjärden, signerad och (...) |
Sydländskt stadsmotiv med figurer |
Technique | | Huile, Panneau |
| | 8282 D - BESKOW, Bo (1906-1989): Sydländskt stadsmotiv med figurer, signerad (...) |
| | 8283 D - LUNDSTRÖM, Knut (1892-1945): "Village de Normandie", signerad (...) |
| | 8284 - ALBERT, Gustav (1866-1905): Sydländskt landskap signerad och daterad (...) |
| | 8285 D - BERGMAN, Oskar (1879-1963): "Sommarnatt", signerad Oskar Bergman, (...) |