Technique | | Aquarelle |
| | 9002 - LUNDGREN, Egron (1815-1875): Italienskt stadsmotiv, akvarell, (...) |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
| | 9020 - REMBRANDT, kopia efter, Kökspigan, 1900-tal, olja på duk, signerad (...) |
Technique | | Huile, Panneau |
| | 9033 D - NIPSTAD, Axel (1901-1953): Höstlandskap, signerad, olja på pannå, (...) |
Technique | | Lithographie |
| | 9049 D - SIKSTRÖM, Cecilia (född 1962 ): "Picassopojken", signerad Cecilia (...) |
Attribution | | Cercle |
Technique | | Crayon |
| | 9050 - MATTA, Kasthall atelje, "Solljus", Sven-Erik Egnell, 320x160 Utrop: SEK (...) |