10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2011-02-22
192

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2011-02-22

"STADSAUKTION"

Exclure anonyme
Totaux 192, pages 1 à 39, page en cours 1
Italienskt stadsmotiv
LUNDGREN Egron Sillif 1815-1875,Italienskt stadsmotiv,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-22
Numéro de lot 9002
Aquarelle
Prix
9002 - LUNDGREN, Egron (1815-1875): Italienskt stadsmotiv, akvarell, (...)
1606 - 1669
Kökspigan
REMBRANDT 1606-1669,Kökspigan,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-22
Numéro de lot 9020
Original (Œuvre Signée)
Huile, Toile
Prix
9020 - REMBRANDT, kopia efter, Kökspigan, 1900-tal, olja på duk, signerad (...)
1901-1953
Höstlandskap
NIPSTAD Axel 1901-1953,Höstlandskap,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-22
Numéro de lot 9033
Original (Œuvre Signée)
Huile, Panneau
Prix
9033 D - NIPSTAD, Axel (1901-1953): Höstlandskap, signerad, olja på pannå, (...)
Picassopojken
SIKSTRÖM Cecilia 1962,Picassopojken,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-22
Numéro de lot 9049
Original (Œuvre Signée)
Lithographie
Prix
9049 D - SIKSTRÖM, Cecilia (född 1962 ): "Picassopojken", signerad Cecilia (...)
1911 - 2002
Solljus
MATTA Roberto 1911-2002,Solljus,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-22
Numéro de lot 9050
Cercle
Crayon
Prix
9050 - MATTA, Kasthall atelje, "Solljus", Sven-Erik Egnell, 320x160 Utrop: SEK (...)