Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Lithographie |
| | 9002 D - ERIXSON, Sven X:et (1899-1970), Skeppsholmen, signerad Sven Erixson, (...) |
Motiv från Uppsalaslätten |
| | 9008 D - WIDERBÄCK, Gusten (1879-1970):Motiv från (...) |
Technique | | Toile |
| | 9011 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, landskap med kvarn och borg, olja på duk, 60x91; lagning |
Technique | | Lithographie |
| | 9012 - LARSSON, Carl (1853-1919), efter: Vikingatåg, signerad i stenen (...) |
Technique | | Aquarelle |
| | 9014 D - SÖDERHOLM, David (1883-1961):Kyrka, signerad och daterad David (...) |