Technique | | Sculpture |
| | 8419 - SKULPTUR, Gammal kvinna, sign Stephan Sinding, 1892, patinerat gips, (...) |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Lithographie |
| | 8436 D - BERGMAN TAUBE, Astri (1898-1980): "Stortorget våren 1975, signerad (...) |
Technique | | Peinture |
| | 8469 D - HAMMELEFF Ole(1913-1989): "Smal komposition", emaljarbete, signerad a (...) |
Karikatyr på Maurice Chevalier |
Technique | | Technique mixte |
| | 8452 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Karikatyr på Maurice Chevalier, blandteknik, 55x47 Utrop: SEK 1 000 (EUR 100) Lämna ett inropsuppdrag på detta föremål Budgivningen stänger 2009-09-21 kl 11:00 Tid kvar min |
För Konstmuseets vänner i Göteborg |
| | Cette œuvre d'art a été proposée à plusieurs reprises dans 2 enchères. L'œuvre d'art a été mise aux enchères pour la première fois le 2009-09-21 par la maison de vente aux enchères Stadsauktion Frihamnen à Stockholm.
Technique | | Peinture |
| | 8573 D - ERIXON, Sven x:et (1899-1970): "För Konstmuseets vänner i Göteborg", (...) |