Motiv med Gustav Mannheim |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Technique mixte |
| | 9002 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, motiv med Gustav Mannheim, blandteknik, (...) |
Technique | | Huile |
| | 9005 D - GUTMANN, Natan (1914-1990): Blomsterstilleben, signerad N. Gutman, (...) |
| | 9006 D - HEDQVIST, Tage (född 1909-1997): Bymotiv, monogramsignerad o daterad (...) |
| | 9009 D - D´ANTY, Henri (Frankrike 1910-1998): Bymotiv, signerad, olja på duk, (...) |
| | 9010 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Kvinna med fruktkorg, olja på duk, (...) |