Technique | | Aquarelle |
| | 8256 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, troligen frankrike, militärtsällskap, akvarell, 12x17 Utrop: SEK1000 (EUR90) Slutpris: SEK500 |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Huile, Panneau |
| | 8266 D - LEANDER ENGSTRÖM, Tord(1914-1985): Fjällandskap, signerad och daterad (...) |
| | 8270 - PREHN, A., (18/1900-tal). Höns i hönshus, signerad A. Prehn, olja på (...) |
| | 8287 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal):Romantisk figurscen, olja på duk, 60x73;renoverad, uppfodrad Utrop: SEK15000 (EUR1350) Slutpris: SEK 5 500Osåld |
| | 8290 D - ÖQVIST, Simeon (1868-1955): Flickporträtt, signerad och daterad (...) |