Technique | | Peinture |
| | 103. Merimaalaus Laivoja merellä, maalattu teräsverkolle, 45x41, kehys 54x50 cm Lähtöhinta 150.00 EUR Myydään 05.09.2012 Tee |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
| | 108. Bock, Adolf (1890-1968) * Clipper, Varustamo A/B Clipper/Einar A. Hansen, (...) |
Technique | | Gouache |
| | 109. Bock, Adolf (1890-1968) * Merelle, guassi, sign. 1950, 63x48 cm (...) |
| | 110. Cawén, Ragni (1891-1981) * Kalastusleiri, öljy kankaalle, sign., 59x71,5 (...) |
| | 111. Cederström, Eva (1909-1995) * Selkämereltä, öljy kankaalle, sign. 1972, (...) |