Attribution | | Anonyme |
Technique | | Peinture |
| | Lot 72: 2 perechi de plăci decorative Description: modele diferite din seria Les vieux metiers de Paris, porțelan de Limoges serigrafiat în montură metalică./ Different models from the series Les vieux metiers de Paris, porcelain of Limoges in metal (...) |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Eau-forte |
| | Lot 94: Aurel Bulacu (1947) Dorința / Description: aqvaforte și aqvatintă/ (...) |
Technique | | Encre, Papier |
| | Lot 100: Traian Brădean (1927-2013) Model așezat Description: tuş laviu cu (...) |
Technique | | Dessin |
| | Lot 101: Traian Brădean (1927-2013) Maestra Eugenia Moldovan Description: tuş (...) |
Technique | | Bronze, Bois |
| | Lot 57: Miniatură "Conversație" Description: guașă pe fildeș format circular, liziera de aramă și rama de lemn ebenizat, semnată cu inițiale A.F., sfârșit sec. XIX (mici deteriorări)./ gouache on ivory, bronze stripe and ebonized wood frame, signed A. F. (...) |