Technique | | Pastel |
| | D-007 / Lucian Liciu (1968-) – STRADĂ VECHE pastel/hârtie, semnat și datat (...) |
Technique | | Encre Chine |
| | D-018 / Wanda Sachelarie Vladimirescu (1916-2008) – IELELE tuș cu (...) |
Technique | | Encre Chine |
| | D-005 / Constantin (Dinu) Pacea (1957-) – NUD tuș laviu/hârtie, semnat, datat (...) |
Technique | | Aquarelle |
| | D-006 / Eugen Vasile Mircea (1948-) – IAȘIUL VECHI acuarelă/hârtie, semnat, (...) |
Technique | | Eau-forte |
| | D-019 / Marcel Chirnoagă (1930-2008) – 2 GRAVURI ”Visul”: acvaforte, exemplar (...) |