PORTRET DE DOAMNĂ ÎN ROŞU |
Technique | | Tempera |
| | MINIATURĂ - PORTRET DE DOAMNĂ ÎN ROŞU, CCA. 1850-1860 tempera pe fildeş, în lizieră de alamă, nesemnat, nedatat 7 x 6 cm |
Technique | | Aquarelle |
| | Corneliu Vasilescu (n. 1934 ) COMPOZIŢIE acuarelă şi guaşă/hârtie, semnat (...) |
Technique | | Encre Chine |
| | Tia(Ernestina) Peltz ( 1923-1999 ) JANDARMUL tuş cubăţul/hârtie, semnat (...) |
| | Gheorghe Teodorescu Romanaţi ( 1891-1980 ) CROCHIU creionbrun/hârtie de (...) |
CAFENEAUA MICĂ DIN BALCIC |
Technique | | Lithographie |
| | Francisc Şirato ( 1877-1953 ) CAFENEAUA MICĂ DIN BALCIC litografie, semnat, (...) |