11246
GoldArt
Bucharest
Romania
2011-05-05
93

GOLDART

Romania, Bucharest, 2011-05-05

Catalogue des lots en vente aux enchères

"Licitatia 68 Mai 2011"

Exclure anonyme
Totaux 93, pages 1 à 19, page en cours 1
PORTRET DE DOAMNĂ ÎN ROŞU
ANONYMOUS,PORTRET DE DOAMNĂ ÎN ROŞU,1850/60,GoldArt RO 2011-05-05
Numéro de lot 21
Tempera
Estimations
110 EUR - 150 EUR
1850/60
7.00 X 6.00 cm
MINIATURĂ - PORTRET DE DOAMNĂ ÎN ROŞU, CCA. 1850-1860 tempera pe fildeş, în lizieră de alamă, nesemnat, nedatat 7 x 6 cm
1934 - 2023
COMPOZIŢIE
VASILESCU Corneliu 1934-2023,COMPOZIŢIE,GoldArt RO 2011-05-05
Numéro de lot 8
Aquarelle
Estimations
Corneliu Vasilescu (n. 1934 ) COMPOZIŢIE acuarelă şi guaşă/hârtie, semnat (...)
JANDARMUL
TIA PELTZ (Ernestina) 1923-1999,JANDARMUL,GoldArt RO 2011-05-05
Numéro de lot 27
Encre Chine
Estimations
Tia(Ernestina) Peltz ( 1923-1999 ) JANDARMUL tuş cubăţul/hârtie, semnat (...)
CROCHIU
Romanaţi Gheorghe Teodorescu 1891-1980,CROCHIU,GoldArt RO 2011-05-05
Numéro de lot 22
Huile, Toile
Estimations
Gheorghe Teodorescu Romanaţi ( 1891-1980 ) CROCHIU creionbrun/hârtie de (...)
1877 - 1953
CAFENEAUA MICĂ DIN BALCIC
SIRATO Francisc 1877-1953,CAFENEAUA MICĂ DIN BALCIC,1944,GoldArt RO 2011-05-05
Numéro de lot 20
Lithographie
Estimations
Francisc Şirato ( 1877-1953 ) CAFENEAUA MICĂ DIN BALCIC litografie, semnat, (...)