Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Eau-forte |
| | D(umitrescu) Stoica (1886-1956) FETIŢÃ COSND aquaforte/hârtie, semnat stânga (...) |
Technique | | Tempera |
| | Lena Constante (1908-2005) ILUSTRAŢIE DE CARTE tempera/hârtie, semnat dreapta (...) |
Technique | | Encre, Papier |
| | I. Dragoş PALATUL TELEFOANELOR tuş/hârtie, semnat dreapta jos (T.A.P.) 47,5 x (...) |
Technique | | Crayons, Papier |
| | Mircea Velea (1924-1993) PEISAJ ÎN TULCEA pastel/hârtie, semnat, datat 1959, (...) |
NATURÃ STATICÃ - FURCULIŢA |
Technique | | Photogramme |
| | Teodor Graur (n.1953) NATURÃ STATICÃ - FURCULIŢA fotogramã (imagine originalã (...) |