TREES IN A HILLY LANDSCAPE |
Technique | | Crayon, Lavis |
| | JOHN SELL COTMAN (british, 1782-1842) "TREES IN A HILLY LANDSCAPE" Pencil and (...) |
Technique | | Aquerelle, Graphite, Papier |
| | JOHN VARLEY THE ELDER, O.W.S. (british, 1778-1842) "CASTLE ON THE SEA" (...) |
ST PETER'S AND CASTEL SAINT ANGELO, ROME |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Aquarelle, Papier |
| | WILLIAM WYLD, R.I. (british, 1806-1889) "ST PETER'S AND CASTEL SAINT ANGELO, (...) |
| | JOHN VARLEY THE ELDER, O.W.S. (british, 1778-1842) "THE OLD CASTLE TOWER" (...) |
| | WALTER FREDERICK ROOFE TYNDALE, R.I. (british, 1855-1943) "BACKWATER NEAR (...) |