Don Quixotes Hjemfart fra det andet Tog |
Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
| | Wilhelm Marstrand , f. København 1810, d. sst. 1873 "Don Quixotes Hjemfart fra (...) |
Portræt af Elisabeth Christine Sophie Horrebow f. Manthey |
| | C. A. Jensen , f. Bredsted ved Husum 1792, d. København 1870 Portræt af (...) |
Miniatureportræt af Christian IV |
Technique | | Huile |
| | Dansk maler, 19. årh. Miniatureportræt af Christian IV. Usigneret. Olie på (...) |
| | Michael Ancher , f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927 Et kærestepar på en bænk. (...) |
Ossian synger sin Svanesang |
| | 4 000 SEK - 6 000 SEK (419 EUR - 629 EUR) |
| | Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel "Ossian synger sin Svanesang". Usigneret. Olie på lærred. 27 x 22. |