Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Aquarelle, Papier |
| | Poul Winther , b. Skagen (the Skaw) 1939 (CD) Composition. Signed Poul Winther (...) |
Still life with flowers in a vase |
Technique | | Crayons, Papier |
| | N. P. Bolt , b. Copenhagen 1886, d. s.p. 1965 (CD) Still life with flowers in (...) |
| | Jørgen Budde Nielsen , b. Frederiksberg c. 1926, d. Randers 1986 (CD) Field (...) |
| | Carl Østerbye , b. Århus 1901, d. Birkerød 1960 (CD) Green hills, 1945. Signed (...) |
| | Bengt Koch , b. Frederiksberg 1912, d. Lille Gudmindrup 1978 (CD) Landscape (...) |