Attribution | | Original (Œuvre Signée) |
Technique | | Lithographie couleurs |
Brève description | | Sam Middleton, b. New York 1927 Compositon. Signed Middleton - 70, 1/10. (...) |
Landscape with cows in the field |
Brève description | | Svend Sinding Christensen, b. 1898, d. 1980 (CD) Landscape with cows in the (...) |
Technique | | Huile, Papier |
Brève description | | Hugo Hedemann, b. København 1903, d. Odense 1995 (CD) Composition. Signed (...) |
Septemberdag Katrinebjerg |
Brève description | | Ludvig Jacobsen, b. Odense 1890, d. Vanløse 1957 (CD) "Septemberdag (...) |
Technique | | Eau-forte, Couleurs |
Brève description | | Karl-Fred Dahmen, b. Stoberg 1917, d. 1981 (CD) "Jahlentriangel". Signed (...) |