BRUUN RASMUSSEN
Denmark, Copenhagen, 2010-05-31
"Paintings, works of art, books and stamps"
Den gang verdenstadig var i orden |
Technique | | Huile |
| | Annette Falk Lund: Den gang verdenstadig var i orden. 1Sign. på bagsiden AFL (...) |
Technique | | Huile |
| | Annette Falk Lund: Franziska. Sign.på bagsiden AFL 2008. Olie på lærred. 150 x (...) |
Technique | | Huile |
| | Olga Jacobsen: Regndanser. Dans no.2. Sign. O. Jacobsen. OLie på lærred. 200 x (...) |
| | Cette œuvre d'art a été proposée à plusieurs reprises dans 7 enchères. L'œuvre d'art a été mise aux enchères pour la première fois le 2010-05-31 par la maison de vente aux enchères Bruun Rasmussen à Copenhagen.
Technique | | Huile |
| | John Hansen: HuskeBillede. Sign. påbagsiden John Hansen 07. Olie på lærred. (...) |
Technique | | Huile |
| | John Hansen: HuskeBillede. Sign . påbagsiden John Hansen 06. Olie på lærred. (...) |