10070
Auktionskompaniet
Göteborg
Sweden
2008-09-07
95

AUKTIONSKOMPANIET

Sweden, Göteborg, 2008-09-07

"Katalog G177"

Exclure anonyme
Totaux 95, pages 1 à 19, page en cours 1
1906 - 1983
Stilleben
GERT Edith 1906-1983,Stilleben,Auktionskompaniet SE 2008-09-07
Numéro de lot 378
Peinture
Estimations
Prix
378. GERT,EDIT, oljemålning, sign. (d) Stilleben. (...)
anonimo
ANONYMOUS,anonimo,Auktionskompaniet SE 2008-09-07
Numéro de lot 439
Peinture
Estimations
300 SEK (32 EUR)
Prix
300 SEK (32 EUR)
29.00 X 24.00 cm
439. OKÄNDKONSTNÄR, olja på duk, 1700/1800-tal. Porträtt. (...)
Götebrgs hamn
LUNDGREN Emil 1800-1900,Götebrgs hamn,Auktionskompaniet SE 2008-09-07
Numéro de lot 519
Peinture
Estimations
Prix
519. LUNDGREN,EMIL, olja på duk, sign. Göteborgs hamn. 35 x (...)
anonimo
Numéro de lot 106
Peinture
Estimations
500 SEK (53 EUR)
32.00 X 39.00 cm
106. OKÄNDKONSTNÄR, olja på pannå, sign och dat -48. Blomsterstilleben. 32 x (...)
anonimo
Numéro de lot 395
Peinture
Estimations
500 SEK (53 EUR)
60.00 X 50.00 cm
395. OKÄNDKONSTNÄR, olja på duk, Schölander sign. Motiv från Las Palmas. 60 x (...)